Dimitris Itoudis “Taraftarlarımızı gururlandırmak için elimizden geleni yapacağız”

featured

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, iyi bir takım oluşturduklarını ve yeni sezon için heyecanlı olduğunu söyledi. Sarı-lacivertli takımın kaptanı Melih Mahmutoğlu ise, “Yeni bir takımız. Yeni oyuncularımız var. Fenerbahçe her zaman kupaları hedefler ve bunun için yola çıkar.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko’da yeni sezon öncesinde gerçekleştirilen medya gününda başantrenör Dimitris Itoudis, Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Derya Yannier ve oyunculardan Melih Mahmutoğlu ile birlikte Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

İyi bir takım olduklarını belirten Dimitris Itoudis, “Beklentilerim yeni oyunculara nerede olduklarını fark ettirmek. Sonrasında kimyayı oluşturmalıyız ve bu kolay değil. Çok önemli oyuncular takımdan ayrıldı. Çok büyük sözler vermek istemiyorum ama en büyük söz, bize destek olan taraftarlarımızı gururlandırmak için her şeyi yapacağız. Çok büyük bir motivasyonum var çok heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Milli takım maçları nedeniyle hazırlıklara eksik başladıklarını söyleyen 52 yaşındaki çalıştırıcı, “Çok yönlü oyuncular olması bizim için önemli. Bu bizim için daha iyi oluyor. Momentum o an ne gerektiyorsa onu uygulamak gerekiyor. Oyuncuların en iyi özelliklerini çıkartmakta iyiyiz. Taraftarların bizden beklentileri var ama zamana ihtiyacımız var. Milli takımlardan dolayı eksik başladık. Sakatlanan oyuncularımız da var. Takımı belirli bir seviyeye getirebildik ama bazı şeylerin oturabilmesi için maç tecrübesi gerekiyor. Önümüzde uzun bir sezon var. Ekibimiz çok iyi bir şekilde çalışıyor.” dedi.

“Umarım bizim için güzel bir sezon olur”

Sakatlıksız ve iyi bir sezon geçirmek istediklerini belirten Melih Mahmutoğlu, “Yeni bir takımız. Yeni oyuncularımız var. Umarım herkes için sağlıklı ve sakatlıksız bir sezon olur. Fenerbahçe her zaman kupaları hedefler ve bunun için yola çıkar. Hazırlık maçlarımızı bitirdik. Önümüzdeki çok önemli bir Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı var. Zorlu maçlar bizi bekliyor. Umarım bizim için güzel bir sezon olur. Her sene takımın yenilenmesi kolay değil. Zamanla daha da iyi olacaktır. Şu anda herkes Fenerbahçe’nin hangi başarıları istediğinin farkında. Uzun zamandır birlikte oynadığımız oyuncular var. Sonuçta hepimiz birbirimize yardım ediyoruz. Pozitif ve güzel bir takım olduk. İnşallah bizim takım için her şey güzel olur.” açıklamasında bulundu.

“Adım adım savaşmamız gerekiyor”

Yeni bir takım olduklarını belirten Marko Guduric ise şunları söyledi, “Melih ve birkaç oyuncu dışında çok fazla yeni oyuncumuz var. Her maçta savaşmamız ve mücadele etmemiz gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Sezon sonundaki görevlerimiz için adım adım savaşmamız gerekiyor.”

“Fenerbahçe Beko, EuroLeague’in önemsediği kulüplerden biri”

EuroLeague’deki yönetim değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Derya Yannier, “Avrupa basketbolunu EuroLeague üzerinden okumamak lazım. Farklı dinamiklerin olduğu bir yapıdan bahsediyoruz. Maalesef futboldaki kadar bunu kontrol etmek kolay değil. Futbolda, bir organizatör üzerinden bütün dünya idare ediliyor. Basketbolda ise farklı yapılar var. EuroLeague, bizler ve Avrupa’nın önde gelen tüm kulüpleri için çok önemli bir vizyonu temsil ediyor. EuroLeague’de yeni bir yönetim var. Gelecek senelerdeki projeleri nasıl sunacaklar bunlara bakmak lazım. Daha yeni bir değişim oldu ve bire bir görüşme fırsatımız olmadı. Takımları teker teker ziyaret ediyorlar ve bu hafta bizi ziyaret edecekler. Kendilerini ağırlayacağız ve bizim de bir görüşmemiz olacak. Burada sadece sportif tarafına bakıyoruz ama Fenerbahçe Beko, Avrupa basketbolunun en önemli fikir liderlerinden biri. EuroLeague’in önemsediği kulüplerden birisiyiz.” dedi.

Derya Yannier, Nemanja Bjelica’nın sakatlığına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı, “Bjelica bizler için çok önemli değerleri ifade eden bir oyuncu. Kendisinin milli takımda bir sakatlığı oldu. Avrupa Şampiyonası’nda oynaması için bir çaba gösterildi ama sakatlığının yeniden nüksetmeye başlayacağını öngördüler. Şu anda tedavi ediyor. Sakatlığın son evresine geldik ama neredeyse 1 aydır antrenman yapamamış durumda. Bireysel antrenmanlara başalyacak durumda ama takım düzeyine ne zaman geleceği antrenör ekibinin karar vereceği bir konu.”

Dimitris Itoudis “Taraftarlarımızı gururlandırmak için elimizden geleni yapacağız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

spor100 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!