Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten TFF’ye Baskın

featured

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TFF’nin dün yaptığı açıklama üzerine Başkan Mehmet Büyükekşi ile görüşmek üzere Riva’ya gitti. Özbek’in görüşme sonrası açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek‘ten sürpriz bir hamle geldi… Özbek TFF’nin dün yaptığı açıklama üzerine Başkan Mehmet Büyükekşi ile görüşmek üzere Riva’ya doğru yola çıktı.

İkili arasındaki görüşme saat 14.00’te gerçekleşecek. Dursun Özbek’in TFF ziyareti sonrası açıklamalarda bulunması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, geçtiğimiz hafta katıldığı canlı yayında MHK’nın eski başkanı Lale Orta’nın Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a görüntü yolladığını iddia etmişti.

TFF ise, bu iddianın ardından resmi internet sitesinden, “Köklü bir maziye sahip Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasını ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet şartlarının tesis edilmesini her şeyin üstünde tutmaktadır.

Buna rağmen bazı futbol paydaşlarının mensupları tarafından medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarına ilişkin yapılan, kaos ortamını körükleme riski taşıyan açıklamaları dikkatle takip ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili kurulları veyahut herhangi bir spor kulübüne ilişkin herhangi bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilmekteyse; Türk futbolunu suni gündemlerden uzak tutmak, kamuoyunu doğruluğu teyit edilmemiş haberlerle meşgul etmemek ve hiç kimseyi zan altında bırakmamak adına; ilgili iddiaların somut bilgi ve belgeleriyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılıkları ile paylaşılması gerekmektedir. Söz konusu iddiaların ancak yetkili kurumlarca doğruluğunun teyit edilmesi akabinde kamuoyuyla paylaşılabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, böylece sadece karalama amacı güden açıklamaların önüne geçileceğini belirtiriz.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Mehmet Büyükekşi’nin TFF’den yapılan bu açıklamayı görüşeceği öğrenildi.

DİĞERLERİ ONLİNE KATILACAK

Öte yandan Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı gereği, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in Riva’ya gittiği belirtildi. Diğer kulüplerin yetkili yöneticileri ise toplantıya online olarak katılacaklar.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten TFF’ye Baskın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

spor100 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!