Okan Buruk: Daha farklı kazanabilirdik

featured

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, İstanbulspor ile oynanan hazırlık maçı sonrası açıklamalar yaptı, “Daha farklı kazanabilirdik” dedi. Mata’yı değerlendirmesi istenen Buruk, ” Bu tip oyuncular insani kalitesini de yansıtıyor” ifadesini kullandı.

İstanbulspor ile maç alınması için Okan Buruk, “Çok doğru bir seçim oldu. Statta, maç atmosferinde bir hazırlık maçı oynadık. İki takımın da oynamaya çalıştı. Lig karşılaşması tadında bir maç oldu” dedi. 

İlk yarıda daha fazla gol atmamız gerekirdi” diyen Buruk şöyle konuştu, “Bir tane duran toptan gol yedik. Hazırlık maçı da olsa kazanma hırsını ortaya koyduk. Çok fazla pozisyonlar vardı. Bunları daha net bir şekilde değerlendirebilirdik. Bitiriciliğimiz daha iyi olsa dahaf farklı kazanabilirdik. Bu maçı alma nedenlerinden biri hem yeni gelen transferler Mata ve İcardi, diğeri Midtsjö… Sakatlıktan dönmüştü. Aynı şekilde Dubois… Abdulkerim iki haftadır oynamamıştı.  Kendi altyapımızdan gelen oyuncularımız da vardı. Metehan ve Baran çok iyi oynadılar. Barış akamemimizden değil ama genç kategorisinden iyi oynadı. Onlara şans ve süre verebilmek önemli. Bir çok oyuncunun yaş kategorilerindeki performanslarından memmunuz. Altyapı hocalarına da teşekkür etmek gerekiyor. İnşallah kendi içimizden daha fazla oyuncu alıp oynatırız.”

“Sezon başında takıma katılan Juan Mata’nın performansını bu kadar kısa sürede bekliyor muydun?” sorusuna ise Okan Buruk, “Antrenman performansı da buna benzerdi. Top ayağındayken inanılmaz pas kalitesi olan bir oyuncu. Kapanan takımlara karşı ve geçiş oyunlarında bu önemli. Önemli bir oyuncu. Geçmişi çok büyük kupalar kazanmış, bu anlamda en önemli ve başarılı oyunulardan birisi. Sanki bunları hiç kazanmamış gibi davranan bir insan. Takıma insani kalitesini de yansıyor. Bu tür oyuncular takıma önemli katkı sağlıyor. Hem oyunu, hem de kişilik olarak bizde olması takıma önemli katkı yapacak. Biz de ekibimizle birlikte öyleyiz. Biz de özellikle Galatasaray taraftarının ne istediğini bilen, saha içinde ve saha dışında nasıl yaşaması gerektiğini bilen bir ekibiz” yanıtını verdi.  

Okan Buruk, Arda Turan için ne  dedi?

Futbola veda eden Arda Turan’ın isminin teknik heyetle anılmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Okan Buruk, “Arda bizim için çok değerli. İlk oynadığında beraber oynadık. Türk futbolu için çok önemli ve değerli. Galatasaray’ın kapıları her zaman Arda’ya açıktır. Arda da futbol sonrası özellikle hangi konuda futbolun içinde olacağına kendi karar verecek. Kendini geliştirecektir. Kendini önemli bir şekilde yartırım yapacaktır. Arda, hem bizim hem Galatasaray için önemli. Kapımız açık. Ama şu anda öyle bir şeyimiz olmadı. Hem benim hem Galatasaray için özeldir. Galatasaray için çok emek verdi. Galatasaray kapısı her zaman Arda ‘ya açıktır” ifadelerini kullandı. 

Okan Buruk: Daha farklı kazanabilirdik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

spor100 ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!